Свято наближається

Новорічна пошта
Наближаються Новорічні і різдвяні свята.  Стали надходити перші вітання і подарунки і до мене. Я вже давно не дитина, але страх як люблю сюрпризи. Цього разу посилки з Охтирки від Олі та з Донецька від Тані стали справжнім новорічно-різдвяним сюрпризом.  Тим паче, що здійснилась моя маленька мрія - вишивана обкладиночка до паспорта, мало того  - вона була схована у чобіток. Гарна традиція - радувати друзів, родину подарунками. тим більше, коли в них тепло рук.


 А на канві , подарованій Олею, я обов'язково щось створю.
Подарунки від Олі-Цветан


Зроби своє свято неповторним


Новорічні іграшки своїми руками дивись тут:http://www.youtube.com/watch?v=nCxsplw8AGs&feature=related

Подарунки , подарунки...
 Сьогодні надійшла новорічна пошта від Олі-Цветани із Славути. Я в захопленні! Подарунок справді різдвяний - прихватки-ялиночки в стилі печворк і яблучка, які хочеться відкусити просто неймовірні! Ну, і звичайно солодощі... Це я люблю! А ще знову клаптики, клаптики , клаптики для моїх ляльок. А, може, я почну брати уроки печворку в Олі?


19/01/2012.Четвер
Святе Водохреще
Сьогодні останнє з Різдвяних свят - Водохреще.  І, як в  минулі роки. ми відвідали геріатричний інтернат. З нетерпінням чекали цього дня.  І ось знову з вертепом і щедрівками ми тут.  Кожна така зустріч з мешканцями цього закладу - свято для нас і для них. Адже ці люди позбавлені спілкування з близькими. рідними. У кожного - своя важка доля, свій шлях сюди.  Радісно, що нас впізнають, пам'ятають і чекають. Сьогодні знову поспілкувались із Світланою Драган - тернопільською художницею (вона - інвалід з дитинства, не ходить). Яка це чудова і світла людина! Я просто захоплююсь нею. Усі бажаючі отримали від неї невеличкий альбом з репродукціями її картин - з автографом. Дівчатка з радістю колядували для Світлани "Спи, Ісусе, спи".., "Коли звізда ясна в небі засвітила..." (Цю колядку майже ніхто не знає. Принаймні . Світлана сказала, що її чула ще в далекому дитинстві від бабусі.)
Під час виступу


Таня і Настя


Ілона і Іра


Світлана Драган роздає автографи
Щедрівочка для лікаря
Вертепна сімейка
Стефа Андріївна


Марія Іванівна і  її малюнки та серветки


Перед виступом
Фрагмент вертепуних. А її сусідка по кімнаті - рукодільниця - вишиває, плете гачком (потім роздаровує свої серветки мешканцям інтернату, відвідувачам, односельцям, які її відвідують), і малює квіти... Наївне, добре мистецтво, яке викликає усмішку і замилування.
І мої любі дівчатка... Як  вони щедрували своїми ангельськими голосами! Шкода, що це не можна описати. До речі, вчора ввечері вони щедрували і у мене вдома.


19.01.2012

Наближається свято

 СТРІТЕННЯ

15 лютого Ісус Христос у віці сорока днів від народження був принесений до Єрусалимського храму. Його матері, як і будь-якій жінці, закон церковний забороняв уходити до храму. А вже після того, як необхідний термін вийде, мати повинна принести до храму жертву — дві горлиці та два
голубенятка. Коли мати Ісуса Христа прийшла до храму разом із Йосипом і маленьким Ісусом, туди ж навідався праведний старець Симеон. Йому було откровення, що він не помре до тих пір, аж поки не побачить Спасителя. Симеон узяв дитину на руки й благословив її. Там же, у храмі, була того дня й Анна Пророчиця. Вона також дарувала своє благословення Сину Божому.
За народними уявленнями, літо зустрічається з зимою два рази на рік: на день святої Анни (3 грудня) й на день Стрітення.
Зиму, стару, сиву й зігнуту, попід руки веде Дід Мороз. Натомість літо — весела вродлива дівчина. У зими одяг подертий, хустка на голові в дірках, торба за плечима порожня, а в літа одяг новий, гарний, квітами мережаний, а в руках — сніп пшениці.
Зустрічаючись на дорозі, стара баба Зима та молода дівчина Весна жартують і бажають одне одному здоров'я. Літо жартома дорікає Зимі: «Я оце робила й працювала, а ти поїла й попила!» Вони сперечаються, кому слід піти далі, а кому — вернутися. Якщо цього дня до вечора потеплішає, значить, літо перемогло в цій суперечці, а якщо стане холодніше, значить, поки що більше пощастило зимі.
Цього дня господарі ворожать на майбутній урожай, виставляючи на ніч тарілку із зерном за поріг. Якщо зранку зерно вкрите росою, значить, урожай буде добрий, а якщо роси немає, значить, поганий.
За старих часів прийнято було в цей день святити воду в церкві, а також свічки. Ці свічки вважалися оберегом від грози— їх запалювали саме під час грому й грози для захисту людей і тварин. Саме тому ще одна назва свята — Громиця. По поверненні з церкви після освячення свічок запалювали їх, вважаючи, що це допоможе уникнути весняних повеней і суворих морозів. Посвячену воду найкраще набирати в невикористовуваний новий посуд. Ця вода, за народними уявленнями, має надзвичайну магічну силу, вона є цілющою, у першу чергу від пристріту. Не тільки людей можна лікувати цією водою, але й худобу, птицю, бджіл.
Посвячену на Стрітення свічку давали небіжчику в руки під час читання відхідної молитви.


09.02.2012
              День Святого Валентина


14 лютого – "найтепліший" день року! Адже саме в цей день, день всіх закоханих, наші серця особливо зігріті любов’ю і ніжністю найдорожчих для нас людей. Згідно з легенди, християнського проповідника Валентина посадили в римську в'язницю за віру й невдовзі засудили до страти. Сидячи під вартою, Валентин закохався у сліпу дівчину, дочку в'язничного наглядача. Користуючись своїми медичними знаннями, він зцілив її від сліпоти. В ніч перед стратою (ніч проти 14 лютого) в’язень надіслав їй зворушливого листа, який підписав «Твій Валентин».
У пам'ять про це тепер у День Святого Валентина заведено дарувати одне одному «валентинки» — вітальні листівки в вигляді сердечок, з добрими побажаннями, словами кохання, пропозиціями руки та серця чи просто жартами, які не підписують, і той, хто отримує, повинен сам здогадатися, від кого вони.
Широкої популярності в Західній Європі це свято набуло після XV століття.
День Святого Валентина відзначають по -  різному у світі.
В Англії існувало повір'я, за яким перший чоловік, що його зустрічала дівчина 14 лютого, повинен був стати її Валентином — хоче вона цього чи ні. Але дівчата знайшли вихід із ситуації: цього дня вони гуляли із зав'язаними очима.
Італійці у День Святого Валентина вважають своїм обов'язком дарувати коханим солодощі. В Італії цей день так і називають — «солодкий».
Поляки цього дня відвідують Познань. Там, за повір'ям, лежать мощі Святого Валентина, а над головним престолом висить його чудодійна ікона. Поляки вірять, що проща до неї допомагає в любовних справах.
Німці вважають Валентина покровителем психічно хворих, прикрашають в цей день всі лікарні червоними стрічками, а в каплицях проводять спеціальне Богослужіння.
В Японії на День св. Валентина жінки і дівчата дарують чоловікам і хлопцям солодощі, переважно шоколад.
Львів - найромантичніше місто України
Вулиці Львова зберігають велику кількість таємниць та цікавих історій, все місто пронизане неповторною атмосферою романтики.
Завітайте до старовинного Бернардинського монастиря - тут здавна зустрічаються закохані, не звертаючи жодної уваги на те, що годинник на його дзвіниці поспішає на 5 хвилин.
Вийдіть на площу Ринок і на мить затамуйте подих під балконом старовинного будинку - можливо ви почуєте його історію. Легенда розповідає, що король Владислав IV палко закохався в прекрасну дівчину, яку він побачив на цьому балконі.
А ще - Стефа Андріївна, тутешня бабуся - активістка. Вона завжди виступає і від імені усіх мешканців дякує за те, що ми не забуваємо про

Немає коментарів:

Дописати коментар